Altınoluk Hakkında

Edremit'in kıyı kesimini kumsallarıyla çevreleyen Altınoluk'a, Edremit Otogarı'ndan ve Körfez Havaalanı'ndan şehir içi ulaşım seçenekleriyle kısa sürede ulaşmak mümkün. Yerleşim yerlerinin kıyı şeridinde toplandığı beldede, önemli noktaların tümüne yürüyerek ulaşılabiliyor. 

Bol oksijenli dağ havasının çevrelediği Altınoluk'ta, en sıcak günlerde dahi nem oranı düşük olduğu için bunaltıcı bir atmosfer oluşmuyor. Yaz tatilleri için ideal olduğundan Haziran ve Ağustos ayları arasında özellikle yerli turistler tarafından yoğun ilgi gören belde, aynı zamanda her bütçeye uygun tatil fırsatlarına sahip. Denize yürüme mesafesindeki Acar Motel, bahçe içerisinde yemyeşil ağaçların içinde bol oksijenli temiz havasıyla huzurlu bir tatil.

Altınoluk'taki tatiliniz süresince serinleyip, güneşlenmekle beraber dağ ve deniz manzarası eşliğinde yemek yemek de en keyifli aktivitelerden biri. Altınoluk'un, Avcılar altında yer alan motelimiz tertemiz denizi, restoranlar, marketler yürüme mesafesindedir.

Ortasından Şahin Deresi'nin geçtiği Altınoluk'tan, Kazdağları'na doğru ilerlendikçe Şahin Deresi Kanyonu'na ulaşmak mümkün. Doğa severlerin ilgi gösterdiği Şahin Deresi Kanyonu, trekking, hiking gibi doğa sporlarına elverişli olmakla beraber birçok piknik alanı barındırıyor. Kazdağları'nda görülebilecek diğer alanlar ise; Hasanboğldu ve Sutüven Şelaleleri, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve şifalı kaplıcalarıyla bilinen Güre.